Zadzwoń do nas: 17 740 40 41 lub 536 407 407

Informacja o zabiegu

Nowoczesny zabieg odmładzający skórę oparty jest na połączeniu technologii tzw. mikroplazmy frakcyjnej z falami radiowymi (radiofrekwencja). Głównym celem wykorzystania tych technologii jest przebudowa skóry, dzięki której możemy nie tylko ją odmładzać, ale również spłycać zmarszczki, blizny, oraz rozstępy. Zastosowanie radiofrekwencji zwiększa efektywność zabiegu. Wysoką klasę oraz bezpieczeństwo technologii zapewnia producent wysokiej jakości urządzeń zabiegowych.

Zabieg mikroplazmy frakcyjnej polega na wykonywaniu kontrolowanych mikrouszkodzeń naskórka i skóry właściwej, przez co stymulujemy odbudowę włókien kolagenowych odpowiedzialnych za młody wygląd skóry. Mikrouszkodzenia możemy wykonywać na mniejszych obszarach stacjonarną końcówka głowicy (np. okolice oka), jak również z wykorzystaniem głowicy wyposażonej w tzw. roller, czyli obracający się wałek z setkami mikroelektrod. Za ich pomocą na poddanym zabiegowi obszarze dochodzi do utworzenia regularnej siateczki mikrouszkodzeń, przedzielonych pasmami zdrowej tkanki - odbudowują się one w ciągu 48-96 godzin. Otaczająca mikrouszkodzenia tzw. strefa urazu termicznego inicjuje obkurczanie się i przebudowę włókien kolagenowych (remodeling). Zabiegi z rollerem przeznaczone są do większych powierzchni ciała lub do głębszych problemów skóry (np. rozstępy na brzuchu).

 

Zabieg mikroplazmy frakcyjnej polecany jest szczególnie w przypadku:

 • rozszerzonych porów,
 • blizn potrądzikowych
 • blizn pozostałych (pourazowe, pooperacyjne, itp.)
 • rozstępów (po ciąży, odchudzaniu)
 • zmarszczek
 • wiotkości skóry

 

Po sesji zabiegowej możemy uzyskać efekty dwojakiego rodzaju:

 • efekty natychmiastowe – wygładzenie i napięcie skóry
 • efekty progresywne – redukcja zmarszczek, rozstępów i blizn, lifting skóry, poprawa owalu twarzy, wzrost gęstości skóry

Efekty progresywne narastają stopniowo: w okresie 1-3 miesięcy wraz z procesami syntezy białka i odbudowy komórkowej, a także podczas przebudowy włókien kolagenowych, która trwać może nawet do 6 miesięcy.

 

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od wielkości powierzchni, na której jest on wykonywany. Praca głowicą na skórze może trwać od kilku minut dla małych obszarów do około 30-45 minut przy większych powierzchniach (np. brzuch). Dodatkowo, przed zabiegiem jest możliwość nałożenia na obszar poddawany terapii znieczulenia w formie maści. Znieczulenie nie jest obligatoryjne, ale w związku z tym, że mamy do czynienia z nakłuciami skóry to jego zastosowanie może poprawić komfort zabiegowy. Bezpośrednio po zabiegu i do 12h – 48h po nim może utrzymywać się zaczerwienie i obrzęk. W tym okresie należy dbać o obszar zabiegowy.

Ilość sesji zabiegowych jest indywidualna, uzależniona od konkretnego stanu cery. Dla optymalnego efektu zaleca się przeprowadzenie serii 2-5 zabiegów odmładzających w odstępach 4 tygodni lub według zaleceń kosmetologa.

 

Mikroplazma frakcyjna  dzięki swojej unikalnej technologii daje możliwość uzyskania podobnych efektów zabiegowych jak laser frakcyjny oraz radiofrekwencja mikroigłowa. Jednak jej zaletą w stosunku do lasera frakcyjnego to brak powinowactwa do melaniny (barwnika w skórze). Oznacza to, że zabieg może być stosowany przez cały rok, o ile nie jesteśmy mocno opaleni w miejscu zabiegowym. Dodatkowo, na dużych powierzchniach zabiegowych (np. brzuch, uda) zastosowanie mikroplazmy frakcyjnej zmniejsza ryzyko wystąpienia przebarwień. Zabieg można stosować na przemian z terapią laserową, aby różnorodnie stymulować tkanki skóry do przebudowy.

Również zaletą mikroplazmy frakcyjnej w stosunku do radiofrekwencji mikroigłowej jest możliwości rolowania powierzchni skóry, czyli przejeżdżania głowicą ze specjalnym wałkiem z mikroelektrodami, co daje możliwość uzyskania lepszych efektów zabiegowych.

Efekty

Efekty zabiegów przy użyciu mikroplazmy frakcyjnej widoczne są już po pierwszej kuracji. Dochodzi do zwiększenia napięcia skóry oraz do wygładzenia zmarszczek lub spłycenia zmian skórnych oraz poprawy gęstości. Efekty kuracji narastają w przeciągu 1-3 miesięcy od ich wykonania, ponieważ zabieg silnie stymuluje procesy produkcji kolagenu.

Efekty dzielą się na:

 • natychmiastowe: wygładzenie skóry, poprawa napięcia, gęstości skóry,
 • progresywne: redukcja blizn, rozstępów, poprawa owalu twarzy, konturu, zniwelowanie zmarszczek

Oprócz możliwości odmładzania cery, mikroplazma frakcyjna jest szczególnie polecana dla zabiegów na zmniejszenie rozstępów oraz blizn potrądzikowych. Najlepsze efekty dla zmniejszenia rozstępów uzyskamy, gdy są one na skórze krótko (średnio do roku czasu). Dla rozstępów starszych jest również możliwa poprawa ich wyglądu przy większej ilości terapii zabiegowych.

Według badań Tinga Lana z grudnia 2020r., efekty uzyskiwane przy redukcji blizn potrądzikowych na urządzeniu mikroplazmy frakcyjnej są o wiele wyższe niż w przypadku klasycznej radiofrekwencji mikroigłowej. Wynika to między innymi z różnic w budowie głowic zabiegowych oraz sposobu w jakich skóra jest frakcjonowana.

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem nie są wymagane badania.

Przy pierwszym zabiegu nasz personel przeprowadzi krótki wywiad przygotowujący do zabiegu.

Należy zapoznać się z przeciwwskazaniami do zabiegu.

Nasz personel może nałożyć znieczulenie miejscowe w postaci maści.

Przeciwwskazania

 • Ciąża
 • Choroby nowotworowe
 • Rozrusznik serca, kardiowerter
 • Opryszczka aktywna
 • Infekcja skóry w miejscu wykonywania zabiegu
 • Skłonności do bliznowców i przebarwień
 • Przewlekłe choroby ogólnoustrojowe

Oprócz wymienionych wyżej mogą występować także przeciwwskazania czasowe, np. mocna opalenizna w miejscu zabiegowym, stosowanie ziół lub preparatów ze składnikami światło uczulającymi.

Cennik

okolice oczu 200 zł
czoło 300 zł
policzki 300 zł
nos 150 zł
broda 150 zł
bruzdy nosowo-wargowe 150 zł
bruzdy marionetki 150 zł
cała twarz 600 zł
szyja 400 zł
dekolt 400 zł
rozstępy od 200 zł
(za powierzchnię wielkości dłoni)
blizny do 1 cm2: 100 zł
2-5 cm2: 150 zł
5-10 cm2: 250 zł

Napisz do nas

Piccola Stella to nowoczesne studio urody i gabinet kosmetyki laserowej.
Zapraszamy na sprawdzoną depilację laserową, pozostałe zabiegi laserowe, zabiegi na twarz i ciało, makijaż permanentny.

© 2023 Piccola Stella, Rzeszów, ul. Lisa Kuli 7, tel 17 740 40 41

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies.

Zamknij komunikat