Zadzwoń do nas: 17 740 40 41 lub 536 407 407

Informacja o zabiegu

Trądzik pospolity związany jest z nadczynnością gruczołów łojowych i dotyka przede wszystkim osób młodych między 12-25 rokiem życia, aczkolwiek coraz częściej obserwowany jest u osób w wieku 30-stu, a nawet  40-stu lat.  Na trądzik składają się objawy kliniczne w postaci: zaskórników, wykwitów grudkowo- krostkowych i torbieli ropnych umiejscowionych na twarzy, plecach, rzadziej na klatce piersiowej.

Z powodu zwiększonego wydzielania łoju, namnażania korneocytów w ujściu gruczołu łojowego, dochodzi do zwężenia się kanału wyprowadzającego. Złuszczane komórki zlepione łojem zatykają przewody, powstają zaskórniki. Do zamkniętego gruczołu łojowego nie dochodzi tlen i rozwijają się bakterie beztlenowe Propionibacterium acnes. Powodują one stan zapalny. Zaskórnik często przekształca się w grudkę a potem w krostę z treścią ropną. Trądzik nie leczony powoduje często jego rozprzestrzenianie na kolejne obszary ciała.
Dla wielu osób borykających się z występowaniem trądziku pospolitego jest to problem, który w znaczny sposób może wpłynąć na nasz wygląd oraz komfort życia.

Nowoczesną metodą leczenia trądziku jest użycie technologii zastosowanej w wysokiej klasy laserach medycznych czołowego producenta izraelskiego. Technologia ta równocześnie wykorzystuj energię światła i prądu wysokiej częstotliwośc. Energie te uzupełniają się, co prowadzi do optymalizacji parametrów zabiegu oraz minimalizacji możliwości wystąpienia skutków ubocznych.

Technologia umożliwia:

 • niszczenie bakterii Propionibacteriaceae (szybsze niż wzrost nowych kolonii bakteryjnych)
 • zmniejszenie wydzielania gruczołów łojotokowych
 • jest przeznaczoną dla wszystkich obszarów ciała (włącznie z dużymi powierzchniami),
 • jest efektywna na delikatnym obszarze brody, często podrażnionej podczas golenia,
 • nie powoduje efektów ubocznych (światło nie zawiera ultrafioletu) - brak konieczności wyłączenia pacjenta z normalnego trybu życia 

W zabiegach wykorzystywane są:  zjawisko naturalnej terapii fotodynamicznej - aktywacja światłem, porfiryn wytwarzanych przez bakterie trądzikowe P.acne  redukcja aktywności gruczołów łojowych za pomocą prądu.

Badania naukowe udowodniły, że porfiryny są fotoczułe na światło w zakresie 400-600nm. Bakterie rozmieszczone są powierzchniowo w kanałach gruczołów łojowych. Światło o takiej długości fali penetruje tkankę wystarczająco głęboko, aby zapewnić odpowiednią efektywność i bezpiecznie do nich dotrzeć.  

Energia prądu RF powoduje radiotermolizę i atrofię gruczołów łojowych. W następstwie czego, zmniejsza się ich wydzielanie.   Nowoczesne leczenie ma na celu zapobieganie zatykaniu się gruczołów łojowych a zatem powstawaniu zaskórników, grudek i krost.

Sprzęt

Zabiegi laserowe na trądzik wykonywane są wysokiej jakości medycznym laserem czołowego izraelskiego producenta, który posiada 75 patentów z zakresu dermatologii estetycznej. Służy do tego specjalna głowica przeznaczona do skutecznej walki z trądzikiem pospolitym.

Ten laser medyczny wykorzystuje nową technologię, łączącą energię światła z energią prądu RF. Synergia tych dwóch energii stworzyła nowa jakość w dermatologii estetycznej. Zmieniając ich parametry (takie jak gęstość energii, parametry czasowe impulsów, rozmieszczenie elektrod, itd.), uzyskuje się odpowiednie efekty terapeutyczne w leczeniu rożnych zmian dermatologicznych.

Laser posiada certyfikaty: amerykański FDA (Federacja Leków i Żywności) oraz europejski CE, potwierdzające bezpieczeństwo i skuteczność działania oraz reprezentuje znacznie wyższy standard niż inne niemedyczne sprzęty tego typu.

Efekty

Aby osiągnąć pomyślne wyniki leczenia objawów trądziku, wskaźnik niszczenia bakterii trądziku musi przekroczyć wskaźnik ich wzrostu. Terapia oparta na źródłach światła, umożliwiająca niszczenie szybsze niż wzrost nowych kolonii bakterii, wymaga dwóch zabiegów tygodniowo, przez około 4-6 tygodni.

Uzyskiwany efekt jest lepszy niż w przypadku 3 miesięcznej kuracji środkami doustnymi lub nakładanymi na powierzchnię skóry. Co ważne, zabieg laserowy jest zabiegiem bezpiecznym, który nie obciąża skóry, czy też naszego organizmu, tak jak to może następować w przypadku kuracji antybiotykowych czy też sterydowych.

Z każdym zabiegiem ilość bakterii trądziku będzie się zmniejszać, a pacjenci zauważają znaczną widoczną poprawę w wyglądzie trądziku najczęściej po 2-4 tygodniach kuracji. W każdym przypadku jest to sprawa indywidualna zależna od czynników genetycznych i środowiska, zatem niektórzy pacjenci będą reagować szybciej lub wolniej na światło lasera.

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem nie są wymagane badania.

Należy zapoznać się z przeciwwskazaniami do zabiegu.

Przeciwwskazania

 • Ciąża
 • Choroby nowotworowe
 • Niektóre terapie hormonalne (hormony światło uczulające)
 • Źle prowadzona cukrzyca
 • Znamiona nietypowe na obszarze, który ma być naświetlany

Oprócz wymienionych wyżej mogą występować także przeciwwskazania czasowe, np. mocna opalenizna, stosowanie ziół lub preparatów ze składnikami światło uczulającymi, piling chemiczny w ciągu ostatnich 2 tygodni na obszarze, który ma być naświetlany.

Cennik

 • Jeden zabieg na twarz  – CENA:  160zł
 • Jeden zabieg na twarz w serii 4 zabiegów  – CENA:  140zł/zabieg
 • Jeden zabieg na plecy (górna lub dolna część)  – CENA:  350zł
 • Jeden zabieg na plecy w serii 4 zabiegów (górna lub dolna część)  – CENA:  300zł/zabieg
 

Zobacz także

 • Laser na przebarwienia

  Rumień, Wypieki, Trądzik różowaty, Przebarwienia

 • Laser frakcyjny

  Blizny, Rozstępy, Lifting, Odmładzanie

 • Zamykanie naczynek

  Naczynka, Zmiany rubinowe, Rumień

Napisz do nas

Piccola Stella to nowoczesne studio kosmetyki laserowej oraz medycyny estetycznej.
Zapraszamy na trwałą depilację laserową medycznym sprzętem LightSheer DUET i LightSheer DESIRE oraz na pozostałe zabiegi laserowe, zabiegi na twarz i ciało, makijaż permanentny.

© 2022 Piccola Stella, Rzeszów, ul. Lisa Kuli 7, tel 17 740 40 41

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies.

Zamknij komunikat