Zadzwoń do nas: 17 740 40 41 lub 536 407 407
Informacja o zabiegu

Laser na trądzik

Trądzik pospolity związany jest z nadczynnością gruczołów łojowych i dotyka przede wszystkim osób młodych między 12-25 rokiem życia, aczkolwiek coraz częściej obserwowany jest u osób w wieku 30-stu, a nawet  40-stu lat.  Na trądzik składają się objawy w postaci: zaskórników, wykwitów grudkowo-krostkowych i torbieli ropnych umiejscowionych na twarzy, plecach, rzadziej na klatce piersiowej.

Z powodu zwiększonego wydzielania łoju, namnażania korneocytów w ujściu gruczołu łojowego, dochodzi do zwężenia się kanału wyprowadzającego. Złuszczane komórki zlepione łojem zatykają przewody, powstają zaskórniki. Do zamkniętego gruczołu łojowego nie dochodzi tlen i rozwijają się bakterie beztlenowe Propionibacterium acnes. Powodują one stan zapalny. Zaskórnik często przekształca się w grudkę a potem w krostę z treścią ropną. Trądzik nie objęty odpowiednimi działąniami może powodować rozprzestrzenianie na kolejne obszary ciała.
Dla wielu osób borykających się z występowaniem trądziku pospolitego jest to problem, który w znaczny sposób może wpłynąć na nasz wygląd oraz komfort życia.

Leczenie trądziku laserem Rzeszów

Nowoczesną metodą na usuwanie trądziku jest użycie technologii zastosowanej w wysokiej klasy laserach czołowego producenta izraelskiego. Technologia ta równocześnie wykorzystuj energię światła i prądu wysokiej częstotliwośc. Energie te uzupełniają się, co prowadzi do optymalizacji parametrów zabiegu oraz minimalizacji możliwości wystąpienia skutków ubocznych.

Technologia umożliwia dobroczynny wpływ na:

 • stan bakterii Propionibacteriaceae
 • wydzielanie gruczołów łojotokowych

Może być stosowana dla wszystkich obszarów ciała (włącznie z dużymi powierzchniami), jak również jest efektywna na delikatnym obszarze brody, często podrażnionej podczas golenia. Jej zastosowanie nie wyłącza klienta z normalnego trybu życia.

W zabiegach wykorzystywane są:  zjawisko naturalnej terapii fotodynamicznej - aktywacja światłem, porfiryn wytwarzanych przez bakterie trądzikowe P.acne redukcja aktywności gruczołów łojowych za pomocą prądu.

Laserowe leczenie trądziku

Badania naukowe udowodniły, że porfiryny są fotoczułe na światło w zakresie 400-600nm. Bakterie rozmieszczone są powierzchniowo w kanałach gruczołów łojowych. Światło o takiej długości fali penetruje tkankę wystarczająco głęboko, aby zapewnić odpowiednią efektywność i bezpiecznie do nich dotrzeć.  

Energia prądu RF powoduje radiotermolizę i atrofię gruczołów łojowych. W następstwie czego, zmniejsza się ich wydzielanie. Nowoczesne zabiegi na trądzik mają na celu zapobieganie zatykaniu się gruczołów łojowych a zatem powstawaniu zaskórników, grudek i krost.

Efekty

Aby osiągnąć pomyślne wyniki stanu trądziku, wskaźnik niszczenia bakterii trądziku musi przekroczyć wskaźnik ich wzrostu. Terapia oparta na źródłach światła, umożliwiająca niszczenie szybsze niż wzrost nowych kolonii bakterii, wymaga dwóch zabiegów tygodniowo, przez około 4-6 tygodni.

Z każdym zabiegiem ilość bakterii trądziku będzie się zmniejszać, co wpłynie na widoczną poprawę w wyglądzie trądziku, najczęściej po 2-4 tygodniach kuracji. W każdym przypadku jest to sprawa indywidualna zależna od czynników genetycznych i środowiska.

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem usuwania trądziku nie są wymagane badania.

Należy zapoznać się z przeciwwskazaniami do zabiegu.

Przeciwwskazania
 • Ciąża
 • Choroby nowotworowe
 • Niektóre terapie hormonalne (hormony światło uczulające)
 • Źle prowadzona cukrzyca
 • Znamiona nietypowe na obszarze, który ma być naświetlany

Oprócz wymienionych wyżej mogą występować także przeciwwskazania czasowe, np. mocna opalenizna, stosowanie ziół lub preparatów ze składnikami światło uczulającymi, piling chemiczny w ciągu ostatnich 2 tygodni na obszarze, który ma być naświetlany.

Cennik
 • Twarz  – CENA: 160zł/ 1 zabieg lub 4 zabiegi  – CENA: 560zł
 • Plecy (górna lub dolna część)  – CENA:  350zł /1 zabieg lub 4 zabiegi  – CENA: 1200zł
 

Zobacz także

 • Laser na przebarwienia

  Rumień, Wypieki, Trądzik różowaty, Przebarwienia

 • Laser frakcyjny

  Blizny, Rozstępy, Lifting, Odmładzanie

 • Laser na naczynka

  Naczynka, Zmiany rubinowe, Rumień

Napisz do nas

Piccola Stella to nowoczesne studio urody i gabinet kosmetyki laserowej.
Zapraszamy na sprawdzoną depilację laserową, pozostałe zabiegi laserowe, zabiegi na twarz i ciało, makijaż permanentny.

© 2024 Piccola Stella, Rzeszów, ul. Lisa Kuli 7, tel. 17 740 40 41

Strona WWW używa plików cookie

Przejrzystość jest dla nas ważna! Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób i dlaczego wykorzystujemy Twoje dane osobowe. Pamiętaj, że masz pełną kontrolę nad ich konfiguracją - możesz dopasować ją do swoich potrzeb i preferencji.