Zadzwoń do nas: 17 740 40 41 lub 536 407 407

Informacja o zabiegu

Zabieg laserowy przy użyciu lasera frakcyjnego to niezwykle efektywny zabieg, który spłyci blizny, poprawi owal twarzy, wygładzi i odmłodzi skórę oraz usunie zmarszczki, zmniejszy rozstępy i rozszerzone pory. Wpływ lasera frakcyjnego na naszą skórę opiera się na zamierzonym i kontrolowanym uszkadzania jej komórek. Mikrourazy spowodowane przez laser frakcyjny rozpoczynają w skórze procesy regeneracyjne, w tym tworzenie się nowych włókien kolagenowych. Po zabiegu laserem frakcyjnym obserwujemy znaczną poprawę kondycję skóry.
Udowodniono, że wykorzystywane podczas zabiegu laserowe mikro-wiązki wyraźnie odmładzają skórę. Metoda ta przyspiesza naturalny proces odmłodzenia skóry, poprzez rozbicie wiązką lasera starych komórek, a następnie samoistną odbudZabieg laserem frakcyjnym iPixel - zamykanie porówowę naświetlonej tkanki kolagenem oraz elastyną.
Zabieg laserem frakcyjnym doskonale radzi sobie ze zmarszczkami, spłyca nawet głębokie blizny (blizny pooperacyjne, blizny po oparzeniach) oraz zmniejsza rozstępy. Wyjątkowo dobrze sprawdza się przy wygładzaniu zmarszczek wokół oczu (tzw. kurze łapki), oraz zamykaniu otwartych porów i usuwaniu blizn trądzikowych.
Zaletą lasera frakcyjnego jest możliwość  stosowania go w dowolnym miejscu na twarzy i ciele dzięki czemu możemy usunąć rozstępy, blizny i nierówności skóry z takich obszarów jak twarz, dekolt, dłonie i nogi, ramiona i brzuch.

W naszym Studio zabiegi laserowe frakcyjne wykonujemy w dwóch technologiach:

 • Laserem nieablacyjnym Emerge™ firmy Palomar
 • Laserem ablacyjnym iPIXEL™ Harmony XL firmy Alma Lasers

Laser nieablacyjny Emerge™  podgrzewa wewnętrzną warstwę skóry, stymulując odmładzanie „od środka”, przy czym warstwa rogowa naskórka oraz skóra właściwa pozostają nienaruszone. Nie dochodzi do procesu tzw. ablacji, czyli odparowania naskórka. Oznacza to, że laser Emerge™ powoduje mniej uszkodzeń skóry w porównaniu do lasera ablacyjnego. Jest to największa zaleta tej technologii, gdyż dzięki temu nie musimy stosować znieczulenia, skóra szybciej się goi i regeneruje, a Ty możesz wrócić do swoich codziennych obowiązków już następnego dnia po zabiegu. Dodatkowo, wiele innych sprzętów, ze względu na budowę głowicy lub stosowaną technologię nie pozwala na wykonanie zabiegów w pewnych okolicach, np. okolice oczu. Szczególnie polecany jest jako zabieg:

 • zawężający rozszerzone pory np. na nosie,
 • odmładzający twarz,
 • odmładzający wybrane obszary np. na okolicę oczu.

Laser ablacyjny iPIXEL™ Harmony prowadzi do odbudowy tkanek skórnych (również na poziomie skóry właściwej). Dzięki temu osiągamy bardzo dobre rezultaty w redukcji niedoskonałości skóry w postaci zmarszczek, blizn, rozstępów. Podczas zabiegu dochodzi do natychmiastowego podgrzania wody znajdującej się w skórze i jej odparowania, dlatego mówimy o procesie „ablacji”. W porównaniu do technologii nieablacyjnej, iPixel™ działa nie tylko „od wewnątrz”, ale również na naszą skórę z zewnątrz. Efekty zabiegów ablacyjnych są bardziej wszechstronne w stosunku do zabiegów nieablacyjnych. Należy jednak pamiętać, że są to zabiegi mocniejsze, więc bardziej odczuwalne, a okres rekonwalescencji po zabiegu jest dłuższy – od kilku do kilkunastu dni, w zależności od wielkości obszaru zabiegowego, oraz zdolności skóry do odnowy.
Laser frakcyjny ablacyjny iPixel™ jest szczególnie polecany na:

 • blizny potrądzikowe,
 • rozstępy,
 • blizny po cięciu cesarskim.

 

Laser frakcyjny ablacyjny iPIXEL Harmony XL

Zabieg frakcyjny na blizny pourazowe lub pooperacyjne można stosować zarówno, gdy są już od dłuższego czasu na skórze, jak i na świeżo powstałe. Muszą być jednak wtedy wygojone (bez strupków).
W przypadku rozstępów można stosować laser na stare i nowo-powstałe rozstępy na skórze. Najlepsze efekty obserwujemy przy świeżych rozstępach, tzn. powstałych w przeciągu kilku, kilkunastu miesięcy.

Oba rodzaje zabiegów frakcyjnych (ablacyjne i nieablacyjne) wykonywane z powodzeniem w naszym Studio, a nasz personel chętni doradzi który laser będzie najlepszy w danym przypadku. Stosujemy je również zamiennie lub jednoczeście w celu osiągnięcia jeszcze lepszych efektów w odmłodzeniu skóry lub jako uzupełnienie innych zabiegów na twarz.

Przed zabiegiem laserem frakcyjnym Twoja skóra zostanie dokładnie oczyszczona. Następnie ocenimy obszar skóry, który zostanie poddany zabiegowi, aby określić jej stan i przystąpić do działania. W trakcie zabiegu uważnie manewrujemy głowicą lasera w sposób zapewniający właściwą ilość wiązek dla danego problemu.
Zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od obszaru zabiegowego. Część pacjentów może odczuwać minimalny dyskomfort w trakcie zabiegu i po jego zakończeniu.

Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona. Zaczerwienienie utrzymuje się od kilkunastu minut do kilkudziesięciu godzin, w zależności od skóry, wielkości obszaru zabiegowego oraz rodzaju zastosowanego lasera. Po zabiegu mogą być również widoczne drobne strupki, które po tygodniu, maksymalnie dwóch tygodniach ulegną całkowitemu złuszczeniu.
Przy zabiegach laserem nieablacyjnym Emerge™ następnego dnia po zabiegu można zazwyczaj wrócić do normalnego trybu życia, nakładać makijaż.
W przypadku zabiegów ablacyjnych iPIXEL™, przez kilka dni od zabiegu nie można stosować makijażu i należy zachować odpowiednią higienę obszaru zabiegowego, dlatego też zalecamy wykonywanie tych zabiegów końcem tygodnia lub przed wolnym dniami od pracy.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

- Zmarszczki oraz wszelkie widoczne zmiany skórne spowodowane starzeniem
- Utrata jędrności skóry
- Rozszerzone pory (ujścia gruczołów łojowych)
- Blizny potrądzikowe i pourazowe, pooperacyjne, po oparzeniach
- Zmiany pigmentowe
- Odmłodzenie skóry
- Peeling skóry twarzy (alternatywa peelingu chemicznego)

Sprzęt

Laser EmergeZabiegi laserowe frakcyjne wykonujemy w dwóch technologiach:

 • Laserem nieablacyjnym Emerge™ firmy Palomar
 • Laserem ablacyjnym iPIXEL™ Harmony XL firmy Alma Lasers

Emerge™ to laser frakcyjny nieablacyjny amerykańskiej firmy PALOMAR, producenta sprzętu medycznego i kosmetycznego z najwyższej półki. Laser przeznaczony jest do odmładzania poprzez usuwanie i redukcję powierzchownych niedoskonałości skóry.
Emerge™ jest sprawdzoną technologią High-Tech o wysokich parametrach. Oznacza to, że jest w pełni bezpieczny, a jego skuteczność jest znacznie wyższa niż inne tańsze sprzęty na rynku.
Emerge™ otrzymał certyfikat amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków FDA. Oznacza to, że laser ten został zbadany i zweryfikowany pod kątem efektywności i rygorystycznych wymogów bezpieczeństwa. Pozytywna opinia wydana przez FDA jest uznawana także poza Stanami Zjednoczonymi za wyznacznik jakości i potwierdzenie braku negatywnego wpływu na zdrowie.

Laser iPIXEL Harmony XLiPIXEL™ jest ablacyjnym laserem erbowo-yagowym na platformie Harmony XL firmy Alma Lasers. Ten izraelski producent jest w czołówce najlepszych na świecie producentów laserów wykorzystywanych w medycynie i kosmetyce. Platforma Harmony XL wraz z iPIXEL ™ otrzymała certyfikat amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków FDA i jest wykorzystywana do zabiegów w najlepszych kliniakach na świecie, w tym również w Polsce. Zastosowana w iPIXEL ™ wiązka światła gwarantuje wyjątkową skuteczność, bezpieczeństwo oraz szybkie gojenie się skóry po zabiegu. Takiej gwarancji nie uzyskamy w przypadku azjatycki laserów, które nie przechodzą certyfikacji udawadniającej ich skuteczności oraz bezpieczeństwa zabiegu. Badania wykazały, że porównując laser iPIXEL™ do tradycyjnego, stacjonarnego Pixela erbowego o plamkach 7x7 lub 9x9, energia, przypadająca na jeden pixel w przypadku iPIXEL™ jest dziesięciokrotnie wyższa, co przekłada się na większą skuteczność zabiegu

Nasz personel jest w pełni przeszkolony z wykonywania zabiegów laserami frakcyjnymi. Posiadamy kilkuletnie doświadczenie w zabiegach laserowych, a nasze sprzęty są regularnie serwisowane i zapewniają utrzymanie wysokich parametrów zabiegów. Bezpłatnie doradzimy, który zabieg laserowy jest odpowiedni na konkretny problem skóry.

 

Efekty

Efekty zabiegu są widoczne już po pierwszej sesji, zarówno przy spłycaniu blizn, zawężaniu porów, czy też zmniejszaniu zmarszczek, dlatego pacjenci chętnie wracają, aby dokończyć serię zabiegów. Wykonanie jednorazowego zabiegu frakcyjnego pozwala na poprawę wyglądu skóry, ale dopiero ich seria daje efekt końcowy. Z naszych obserwacji wynika, że aby uzyskać najlepsze efekty zabiegów frakcyjnych należy powtórzyć je w serii:

 • 3-6 razy w trzy-tygodniowych odstępach dla zabiegów Emerge™
 • 2-4 razy w cztero-tygodniowych odstępach dla zabiegów iPIXEL™

Ze względu na wysoką skuteczność i uzyskiwane efekty cena zabiegu jest stosunkowo atrakcyjna.

 

EFEKTY ZABIEGÓW Emerge™

Usuwanie zmarszczek - Efekty zabiegu laserem frakcyjnym Emerge

 

EFEKTY ZABIEGÓW iPIXEL™

Efekty zabiegu laserem ablacyjnym iPIXEL

Zamykanie porów - Efekty zabiegów - laser frakcyjny ablacyjny iPIXEL

Przed i po zbiegu Emerge

Przed i po zabiegu Emerge zdj 2

Przed zabiegiem

 • Przed zabiegiem nie są wymagane badania.
 • Nie opalać miejsc zabiegowych, nie stosować samoopalaczy lub kremów samoopalających.
 • Przed zabiegiem nie stosować środków przeciwbólowych zawierających ibuprofen
 • Należy zapoznać się z przeciwwskazaniami do zabiegu.

Przeciwwskazania

 • Terapie doustne retinoidami oraz izotretinoiną lub steroidami ;
 • Zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek, skrzyp) oraz leki światłouczulające (niektóre antybiotyki, antydepresyjne);
 • Aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe;
 • Nowotwory skóry;
 • Fotodermatozy;
 • Stany zapalne skóry oraz przewlekłe zapalne dermatozy (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry);
 • Okres 4 tygodni od wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym
 • Skóra opalona, stosowanie samoopalaczy lub kremów samoopalających;
 • Niedawne peelingi;
 • Cukrzyca;
 • Ciąża;
 • Obniżenie odporności organizmu;

Cennik

Część ciała

Emerge™ (nieablacyjny)

iPIXEL™ (ablacyjny)

okolice oczu 170 zł -
czoło  od 270 zł (7zł impuls) 320 zł
policzki  od 370 zł (7zł impuls) 370 zł
nos od 99 zł (7zł impuls) 150 zł
broda  od 99 zł (7zł impuls) 150 zł
bruzdy nosowo-wargowe  od 99 zł (7zł impuls) 170 zł
bruzdy marionetki  od 99 zł (7zł impuls) 150 zł
cała twarz od 750 zł (7zł impuls) 850 zł
szyja  od 370 zł (zł impuls) 550 zł
dekolt od 270 zł (7zł impuls) 350 zł
twarz + szyja + dekolt x 1400 zł
rozstępy - od 220 zł
(za powierzchnię wielkości dłoni)
blizny od 120 zł
(7 zł impuls)
od 220 zł
(za powierzchnię wielkości dłoni)
dłonie grzbiety 420 zł 420 zł
     

 

 

Zobacz także

 • Laser na przebarwienia

  Rumień, Wypieki, Trądzik różowaty, Przebarwienia

 • Zamykanie naczynek

  Naczynka, Zmiany rubinowe, Rumień

 • Odmładzanie laserowe

  Lifting, Zmarszczki, Ujędrnienie

Napisz do nas

Piccola Stella to nowoczesne studio kosmetyki laserowej oraz medycyny estetycznej.
Zapraszamy na trwałą depilację laserową medycznym sprzętem LightSheer DUET i LightSheer DESIRE oraz na pozostałe zabiegi laserowe, zabiegi na twarz i ciało, makijaż permanentny.

© 2022 Piccola Stella, Rzeszów, ul. Lisa Kuli 7, tel 17 740 40 41

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies.

Zamknij komunikat