Zadzwoń do nas: 17 740 40 41 lub 536 407 407
Informacja o zabiegu

Makijaż permanentny Rzeszów

Makijaż permanentny to świetny sposób na posiadanie nienagannego makijażu brwi oraz ust na co dzień i w każdej sytuacji. Posiadając taki makijaż nie musisz codziennie specjalnie malować ust i brwi. Możesz swobodnie uprawiać sport, korzystać z basenu, kąpieli morskich, czy też sauny bez obawy, że Twój makijaż zostanie rozmyty. Zabieg polega na wykonaniu pigmentacji na skórze w zbliżony sposób do tatuażu, z tą jednak różnicą, że barwnik jest wprowadzany znacznie płyciej. Oznacza to, że efekt utrzymuje się zazwyczaj od 1 do 3 lat w zależności od zastosowanej techniki, sposobu pielęgnacji oraz cech indywidualnych skóry. Dodatkowo, jeśli chcesz utrzymać swój makijaż permanentny w doskonałym stanie może zdecydować się na jego odświeżenie w międzyczasie. Ta opcja jest również atrakcyjna cenowo w stosunku do wykonywania nowego makijażu.

Zabieg makijażu permanentnego składa się z co najmniej dwóch etapów:

 • wykonanie rysunku wstępnego i pierwsza pigmentacja
 • dopigmentowanie (tzw. korekta)  po około miesiącu

Po pierwszej pigmentacji część barwnika się wyłuszcza, co jest naturalnym procesem, dlatego też obowiązkowa jest tzw. korekta, podczas której linergistka uzupełni pigment. W rzadkich przypadkach może być niezbędna druga korekta. Może to wynikać z właściwości cery (np. cera bardzo tłusta) lub też pracą hormonów.

W naszym Studio kosmetycznym w Rzeszowie makijaż permanentny wykonujemy:

 • ręcznie, tzw. metodą piórkową (inaczej microblading)
 • maszynowo, gdzie pigment wprowadzany jest przy pomocy specjalnego urządzenia

Obie techniki są bardzo popularne i można nimi uzyskać podobne efekty. Zasadnicza różnica polega na sposobie wprowadzania pigmentu w skórę. W metodzie piórkowej używa się specjalnego nożyka, a w maszynowej dedykowanej rączki z igłą lub kartridżem na końcu. Zazwyczaj makijaż metodą piórkową jest delikatniejszy i krócej utrzymuje się na skórze. Dlatego też jest chętniej wybierany przez młodsze panie, które preferują częstszą zmianę wyglądu. Natomiast makijaż wykonany przy użyciu maszyny daje dodatkowo możliwość uzyskania mocniejszego efektu. Nasze linergistki chętnie doradzą w doborze zarówno techniki wykonania, metody, kształtu oraz koloru makijażu zgodnie z preferencjami. 

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI

Brwi stanowią ramę dla urody twarzy i od wielu wieków ich wygląd jest podkreślany przez kobiety. Niestety nie zawsze nasze naturalne brwi są perfekcyjne lub też wraz z wiekiem zmienia się ich kształt, kolor oraz gęstość. Za pomocą makijażu permanentnego podkreślimy charakter twarzy, wyrównamy ewentualne asymetrie, wypełnimy braki we włoskach, zapewniając sobie elegancję i perfekcyjny łuk brwi każdego dnia.

Makijaż permanentny brwi wykonujemy trzema najpopularniejszymi metodami. Jest to: 

 • makijaż metodą cienia,
 • makijaż metodą włoskową
 • makijaż metodą ombre.

Poniżej opisujemy podstawowe różnice między poszczególnymi metodami. Jeśli jednak nie masz pewności, na którą metodę pigmentacji się zdecydować to nasze linergistki chętnie doradzą bazując na Twoich preferencjach, symetrii twarzy oraz wieku.

Makijaż permanentny brwi - metoda cienia (cieniowania) jest tradycyjną i najbardziej znaną jeśli chodzi o zmianę kształtu brwi. W sposobie wykonania jest zbliżona do tatuażu - tatuuje się brwi w celu ich wypełnienia oraz nadania kształtu. Używa się do tego naturalnych pigmentów, które nie są toksyczne i nie powodują alergii. Za pomocą igły lub kartridża wprowadza się je do przestrzeni międzykomórkowej naskórka. Tradycyjną metodę cienia można stosować na każdy typ skóry. Wykonuje się ją na całej powierzchni łuku brwiowego. Efekt po zabiegu jest podobny, jak po świeżo zrobionej hennie. Brwi są mocno zarysowane i sprawiają, że rysy twarzy nawet bez makijażu stają się bardziej wyraźne. Makijaż permanentny metodą cienia jest polecany dla osób, które na co dzień wolą siebie w mocniejszym make-upie. Decydują się na niego także kobiety mające bardzo nieregularny lub mało widoczny kształt brwi.

Makijaż permanentny brwi - metoda włoskowa polega na stworzeniu takiego rysunku na łuku brwiowym, aby do złudzenia przypominał naturalne brwi. Linergistka pigmentuje na skórze pojedyncze linie o kształcie przypominającym naturalny włos. Rysunek nowych włosków musi być dobrze zaplanowany. Grubość, kształt, położenie i odpowiednie odległości między liniami decydują o naturalnym efekcie makijażu. Metoda włoskowa jest bardziej naturalna i w wyglądzie zbliżona do rzeczywistych brwi. Jeśli więc zależy Ci na naturalnym i dyskretnym makijażu zdecyduj się właśnie na nią.

Makijaż permanentny brwi - metoda ombre jest nowoczesną metodą pigmentowania, której zadaniem jest uzyskanie bardzo naturalnego, a jednocześnie nowoczesnego wyglądu brwi. Ombre to rodzaj metody cienia z tym, że do pigmentacji używa się kilku odcieni barwnika, dzięki czemu możemy uzyskać niemal trójwymiarowy efekt. Brwi pigmentuje się jaśniej u nasady, gdzie barwnik jest rozproszony, a mocniej przy końcówce.

Odświeżenie makijażu permanentnego brwi – w związku z naturalną regeneracją naskórka i indywidualnymi cechami cery z czasem następuje naturalne blednięcie barwnika. Dodatkowo, może się do tego przyczynić sposób pielęgnacji (odpowiednie nawilżanie, ograniczanie mocnych peelingów) oraz tryb życia (np. ekspozycja na słońce, solarium, spanie na jednym boku). Aby zachować świetny wygląd makijażu permanentnego można zdecydować się na tzw. odświeżenie. Zazwyczaj wykonuje się je po okresie od kilku do kilkunastu miesięcy od nałożenia oryginalnego makijażu i jest bardzo chętnie wybierana przez nasze klientki. Ta czynność pozwala na zachowanie wyglądu pigmentacji przez długi okres i jest zdecydowanie tańsza i mniej czasochłonna niż nakładanie nowego makijażu.

Efekty

Makijaż permanentny utrzymuje się średnio przez okres od jednego do trzech i więcej lat. W zależności od indywidualnej szybkości regeneracji naskórka u klientki, rocznie schodzi około 20 – 30% intensywności.

Okres ten zależy od kilku elementów:

 • użytej techniki (metodą maszynową będzie dłużej utrzymywał się na skórze)
 • pielęgnacji domowej i stylu życia (czynniki skracające okres: ekspozycja na słońce bez ochrony SPF, solarium, mocne peelingi, brak odpowiedniego nawilżania)
 • cech indywidualnych cery (cery tłuste krócej utrzymują barwnik w skórze, zaburzenia hormonalne np. tarczycy również skrócą okres)

zdjęcia z efektami.

PRZED ZABIEGIEM

Przed zabiegiem nie są wymagane specjalne badania. Brwi lub usta musza być wolne od uszkodzeń oraz infekcji np. opryszczka. Bezpośrednio przed zabiegiem linergistka przeprowadza standardowy wywiad.

W przypadku makijażu permanentnego ust przez 3 dni przed zabiegiem zaleca się 2 razy dziennie przyjmować tabletki HEVIRAN 800. Lek ten jest preparatem przeciwwirusowym, który chroni przed wystąpieniem opryszczki. Lek przyjmujemy po konsultacji z lekarzem. Aktywna opryszczka uniemożliwia nam wykonanie makijażu trwałego. Jeżeli zatem masz ten problem, zabieg powinnaś wykonywać po 2 tygodniach od całkowitego jej zagojenia. Przed zabiegiem należy poinformować linergistkę o wszelkich wykonanych wypełnieniach czy ostrzykiwaniach ust. Jeżeli są planowane, lepiej wykonać je po makijażu trwałym. Ważne jest, aby usta przed zabiegiem były odpowiednio nawilżone i wygładzone. Spierzchnięte i spękane słabiej przyjmują pigment.

Przeciwwskazania
 • Infekcja w miejscu wykonywania makijażu
 • Ciąża
 • Cukrzyca
 • Łuszczyca
 • Przyjmowanie leków sterydowych.
Cennik

Makijaż permanentny Brwi

Zabieg podstawowy + I korekta Cena
Brwi metodą piórkową (microblading) 800 zł
Brwi metodą cieniowania 900 zł
Brwi metodą ombre 900 zł
II korekta (dodatkowa) 30% aktualnej ceny
Odświeżenie makijażu brwi do 1 roku 400 zł
Odświeżenie makijażu brwi do 2 lat 500 zł
Odświeżenie makijażu brwi do 3 lat 700 zł

* Kosmetyki pielęgnacyjne po zabiegu gratis
* Rysunek, gdy klientka nie wykonuje makijażu permanentnego 150 zł​

Zobacz także

 • Kosmetyka twarzy

  Peelingi, Oczyszczanie,
  Fototerapia

 • Bezpłatne konsultacje

  Analiza skóry, Doradztwo

 • Laser na naczynka

  Naczynka, Zmiany rubinowe, Rumień

Napisz do nas

Piccola Stella to nowoczesne studio urody i gabinet kosmetyki laserowej.
Zapraszamy na sprawdzoną depilację laserową, pozostałe zabiegi laserowe, zabiegi na twarz i ciało, makijaż permanentny.

© 2024 Piccola Stella, Rzeszów, ul. Lisa Kuli 7, tel. 17 740 40 41

Strona WWW używa plików cookie

Przejrzystość jest dla nas ważna! Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób i dlaczego wykorzystujemy Twoje dane osobowe. Pamiętaj, że masz pełną kontrolę nad ich konfiguracją - możesz dopasować ją do swoich potrzeb i preferencji.