Zadzwoń do nas: 17 740 40 41 lub 536 407 407
Informacja o zabiegu

Makijaż permanentny Rzeszów

Makijaż permanentny to świetny sposób na posiadanie nienagannego makijażu brwi oraz ust na co dzień i w każdej sytuacji. Posiadając taki makijaż nie musisz codziennie specjalnie malować ust i brwi. Możesz swobodnie uprawiać sport, korzystać z basenu, kąpieli morskich, czy też sauny bez obawy, że Twój makijaż zostanie rozmyty. Zabieg polega na wykonaniu pigmentacji na skórze w zbliżony sposób do tatuażu, z tą jednak różnicą, że barwnik jest wprowadzany znacznie płyciej. Oznacza to, że efekt utrzymuje się zazwyczaj od 1 do 3 lat w zależności od zastosowanej techniki, sposobu pielęgnacji oraz cech indywidualnych skóry. Dodatkowo, jeśli chcesz utrzymać swój makijaż permanentny w doskonałym stanie może zdecydować się na jego odświeżenie w międzyczasie. Ta opcja jest również atrakcyjna cenowo w stosunku do wykonywania nowego makijażu.

Zabieg makijażu permanentnego składa się z co najmniej dwóch etapów:

 • wykonanie rysunku wstępnego i pierwsza pigmentacja
 • dopigmentowanie (tzw. korekta)  po około miesiącu

Po pierwszej pigmentacji część barwnika się wyłuszcza, co jest naturalnym procesem, dlatego też obowiązkowa jest tzw. korekta, podczas której linergistka uzupełni pigment. W rzadkich przypadkach może być niezbędna druga korekta. Może to wynikać z właściwości cery (np. cera bardzo tłusta) lub też pracą hormonów.

W naszym Studio kosmetycznym w Rzeszowie makijaż permanentny wykonujemy:

 • ręcznie, tzw. metodą piórkową (inaczej microblading)
 • maszynowo, gdzie pigment wprowadzany jest przy pomocy specjalnego urządzenia

Obie techniki są bardzo popularne i można nimi uzyskać podobne efekty. Zasadnicza różnica polega na sposobie wprowadzania pigmentu w skórę. W metodzie piórkowej używa się specjalnego nożyka, a w maszynowej dedykowanej rączki z igłą lub kartridżem na końcu. Zazwyczaj makijaż metodą piórkową jest delikatniejszy i krócej utrzymuje się na skórze. Dlatego też jest chętniej wybierany przez młodsze panie, które preferują częstszą zmianę wyglądu. Natomiast makijaż wykonany przy użyciu maszyny daje dodatkowo możliwość uzyskania mocniejszego efektu. Nasze linergistki chętnie doradzą w doborze zarówno techniki wykonania, metody, kształtu oraz koloru makijażu zgodnie z preferencjami. 

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI

Brwi stanowią ramę dla urody twarzy i od wielu wieków ich wygląd jest podkreślany przez kobiety. Niestety nie zawsze nasze naturalne brwi są perfekcyjne lub też wraz z wiekiem zmienia się ich kształt, kolor oraz gęstość. Za pomocą makijażu permanentnego podkreślimy charakter twarzy, wyrównamy ewentualne asymetrie, wypełnimy braki we włoskach, zapewniając sobie elegancję i perfekcyjny łuk brwi każdego dnia.

Makijaż permanentny brwi wykonujemy trzema najpopularniejszymi metodami. Jest to: 

 • makijaż metodą cienia,
 • makijaż metodą włoskową
 • makijaż metodą ombre.

Poniżej opisujemy podstawowe różnice między poszczególnymi metodami. Jeśli jednak nie masz pewności, na którą metodę pigmentacji się zdecydować to nasze linergistki chętnie doradzą bazując na Twoich preferencjach, symetrii twarzy oraz wieku.

Makijaż permanentny brwi - metoda cienia (cieniowania) jest tradycyjną i najbardziej znaną jeśli chodzi o zmianę kształtu brwi. W sposobie wykonania jest zbliżona do tatuażu - tatuuje się brwi w celu ich wypełnienia oraz nadania kształtu. Używa się do tego naturalnych pigmentów, które nie są toksyczne i nie powodują alergii. Za pomocą igły lub kartridża wprowadza się je do przestrzeni międzykomórkowej naskórka. Tradycyjną metodę cienia można stosować na każdy typ skóry. Wykonuje się ją na całej powierzchni łuku brwiowego. Efekt po zabiegu jest podobny, jak po świeżo zrobionej hennie. Brwi są mocno zarysowane i sprawiają, że rysy twarzy nawet bez makijażu stają się bardziej wyraźne. Makijaż permanentny metodą cienia jest polecany dla osób, które na co dzień wolą siebie w mocniejszym make-upie. Decydują się na niego także kobiety mające bardzo nieregularny lub mało widoczny kształt brwi.

Makijaż permanentny brwi - metoda włoskowa polega na stworzeniu takiego rysunku na łuku brwiowym, aby do złudzenia przypominał naturalne brwi. Linergistka pigmentuje na skórze pojedyncze linie o kształcie przypominającym naturalny włos. Rysunek nowych włosków musi być dobrze zaplanowany. Grubość, kształt, położenie i odpowiednie odległości między liniami decydują o naturalnym efekcie makijażu. Metoda włoskowa jest bardziej naturalna i w wyglądzie zbliżona do rzeczywistych brwi. Jeśli więc zależy Ci na naturalnym i dyskretnym makijażu zdecyduj się właśnie na nią.

Makijaż permanentny brwi - metoda ombre jest nowoczesną metodą pigmentowania, której zadaniem jest uzyskanie bardzo naturalnego, a jednocześnie nowoczesnego wyglądu brwi. Ombre to rodzaj metody cienia z tym, że do pigmentacji używa się kilku odcieni barwnika, dzięki czemu możemy uzyskać niemal trójwymiarowy efekt. Brwi pigmentuje się jaśniej u nasady, gdzie barwnik jest rozproszony, a mocniej przy końcówce.

Odświeżenie makijażu permanentnego brwi – w związku z naturalną regeneracją naskórka i indywidualnymi cechami cery z czasem następuje naturalne blednięcie barwnika. Dodatkowo, może się do tego przyczynić sposób pielęgnacji (odpowiednie nawilżanie, ograniczanie mocnych peelingów) oraz tryb życia (np. ekspozycja na słońce, solarium, spanie na jednym boku). Aby zachować świetny wygląd makijażu permanentnego można zdecydować się na tzw. odświeżenie. Zazwyczaj wykonuje się je po okresie od kilku do kilkunastu miesięcy od nałożenia oryginalnego makijażu i jest bardzo chętnie wybierana przez nasze klientki. Ta czynność pozwala na zachowanie wyglądu pigmentacji przez długi okres i jest zdecydowanie tańsza i mniej czasochłonna niż nakładanie nowego makijażu.

MAKIJAŻ PERMANENTNY UST

Wykonując makijaż permanentny ust dążymy do uzyskania idealnego obrysu, likwidujemy ich asymetrię, korygujemy kształt, powiększając lub pomniejszając. Wypełniając całe usta kolorem wyrównujemy nierówności pigmentacyjne. Możemy uzyskać efekt delikatnych, naturalnych, świeżych ust lub intensywnie zarysowanych z wyraźnym konturem.

Możecie zapomnieć o porannym malowaniu ust i uzupełnianiu pomadki w ciągu dnia. Ten makijaż będzie wyglądał cały czas tak samo, po wyjściu z basenu lub zjedzeniu kolacji czy pocałunkach. Zawsze równe i w idealnym odcieniu, takie usta chce mieć każda kobieta.

Wykonujemy makijaż permanentny ust na trzy sposoby:

 • wypełnienie ust kolorem – namalowanie konturu oraz zamalowanie tym samym kolorem ust co sprawia wrażenie że są one pomalowane szminką
 • kontur z zacienieniem – namalowanie konturu z delikatnym zacieniowaniem przy konturze
 • kontur – namalowanie samego konturu ust.  

Ze względu na płytką pigmentację do trzeciej warstwy naskórka nie dochodzi podczas pigmentacji do krwawienia, jednak przebiegają tutaj drobne zakończenia nerwowe. Klientki mogą odczuwać pewien dyskomfort, w zależności od indywidualnego progu bólu. Większość klientek odczuwa delikatne drapanie, często ledwie odczuwalne. Przed zabiegiem i w trakcie na skórę nakłada się dezynfektant z dodatkowym działaniem znieczulającym, co skutecznie zapewnia ulgę od nieprzyjemnych odczuć.

Bezpośrednio po zabiegu barwa ust jest dość intensywna, nawet w przypadku makijażu bardzo delikatnego. Nie należy się tym martwić, gdyż w ciągu 4-7 dni zabarwienie makijażu blednie do 50% barwy wyjściowej. Przy obowiązkowej korekcie efekt zabiegu jest wzmacniany.

Przez 3 dni po zabiegu zaleca się przyjmować 2 razy dziennie tabletki HEVIRAN 800. Miejsce poddane pigmentowaniu należy traktować szczególnie delikatnie. Nie wolno moczyć,  trzeć,  dotykać skóry w miejscu pigmentacji. Skóra poddawana pigmentacji w żadnym wypadku nie może być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę. Nie należy korzystać z sauny, solarium, zabiegów SPA oraz basenu. Usta trzeba nawilżać kilka razy dziennie smarując pigmentowaną powierzchnię bardzo cienką warstwą specjalnego kremu z witaminą E LTL wzmacniającego ochronę skóry. Po zagojeniu nie powinno się dopuszczać do wysuszania oraz mocnego opalania pigmentowanej skóry. Należy również unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu trwałego. Powyższe zasady pomogą uzyskać najlepszy efekt oraz uchronią od wystąpienia odbarwienia.

Odświeżenie makijażu permanentnego ust – podobnie jak w przypadku brwi można zdecydować się na odświeżenie posiadanego makijażu brwi. Sam fakt blednięcia pigmentu w skórze jest procesem naturalnym. Podobnie jak w przypadku brwi takie odświeżenie można wykonać po okresie od kilku do kilkunastu miesięcy od nałożenia oryginalnego makijażu.

Efekty

Makijaż permanentny utrzymuje się średnio przez okres od jednego do trzech i więcej lat. W zależności od indywidualnej szybkości regeneracji naskórka u klientki, rocznie schodzi około 20 – 30% intensywności.

Okres ten zależy od kilku elementów:

 • użytej techniki (metodą maszynową będzie dłużej utrzymywał się na skórze)
 • pielęgnacji domowej i stylu życia (czynniki skracające okres: ekspozycja na słońce bez ochrony SPF, solarium, mocne peelingi, brak odpowiedniego nawilżania)
 • cech indywidualnych cery (cery tłuste krócej utrzymują barwnik w skórze, zaburzenia hormonalne np. tarczycy również skrócą okres)

zdjęcia z efektami.

PRZED ZABIEGIEM

Przed zabiegiem nie są wymagane specjalne badania. Brwi lub usta musza być wolne od uszkodzeń oraz infekcji np. opryszczka. Bezpośrednio przed zabiegiem linergistka przeprowadza standardowy wywiad.

W przypadku makijażu permanentnego ust przez 3 dni przed zabiegiem zaleca się 2 razy dziennie przyjmować tabletki HEVIRAN 800. Lek ten jest preparatem przeciwwirusowym, który chroni przed wystąpieniem opryszczki. Lek przyjmujemy po konsultacji z lekarzem. Aktywna opryszczka uniemożliwia nam wykonanie makijażu trwałego. Jeżeli zatem masz ten problem, zabieg powinnaś wykonywać po 2 tygodniach od całkowitego jej zagojenia. Przed zabiegiem należy poinformować linergistkę o wszelkich wykonanych wypełnieniach czy ostrzykiwaniach ust. Jeżeli są planowane, lepiej wykonać je po makijażu trwałym. Ważne jest, aby usta przed zabiegiem były odpowiednio nawilżone i wygładzone. Spierzchnięte i spękane słabiej przyjmują pigment.

Przeciwwskazania
 • Infekcja w miejscu wykonywania makijażu
 • Ciąża
 • Cukrzyca
 • Łuszczyca
 • Przyjmowanie leków sterydowych.
Cennik

Makijaż permanentny Brwi

Zabieg podstawowy + I korekta Cena
Brwi metodą piórkową (microblading) 750 zł
Brwi metodą cieniowania 800 zł
Brwi metodą ombre 850 zł
II korekta (dodatkowa) 30% aktualnej ceny
Odświeżenie makijażu brwi do 1 roku 350 zł
Odświeżenie makijażu brwi do 2 lat 450 zł
Odświeżenie makijażu brwi do 3 lat 650 zł

* Kosmetyki pielęgnacyjne po zabiegu gratis
* Rysunek, gdy klientka nie wykonuje makijażu permanentnego 150 zł

Makijaż permanentny Ust

Zabieg podstawowy + I korekta Cena
Makijaż ust - kontur z wypełnieniem 900 zł
Odświeżenie makijażu ust do 1 roku 400 zł
Odświeżenie makijażu ust do 2 lat 500 zł
Odświeżenie makijażu ust do 3 lat 650 zł

* Znieczulenie 30 zł
* Kosmetyki pielęgnacyjne po zabiegu gratis
* Rysunek, gdy klientka nie wykonuje makijażu permanentnego 150 zł

MAKIJAŻ PERMANENTNY Brwi metodą piórkową - Microblading

Przeciwwskazania
 • Ciąża
 • Cukrzyca
 • Łuszczyca
 • Jaskra
 • Przyjmowanie leków sterydowych.
Cennik
Brwi metodą piórkową Cena
Zabieg podstawowy + I korekta 750 zł
Korekta II (dodatkowa) 30% aktualnej ceny
Odświeżenie do 1 roku 350 zł
Odświeżenie do 2 lat 450 zł

* Rysunek, gdy klientka nie wykonuje makijażu permanentnego 150 zł

Zobacz także

 • Kosmetyka twarzy

  Peelingi, Oczyszczanie,
  Fototerapia

 • Bezpłatne konsultacje

  Analiza skóry, Doradztwo

 • Laser na naczynka

  Naczynka, Zmiany rubinowe, Rumień

Napisz do nas

Piccola Stella to nowoczesne studio urody i gabinet kosmetyki laserowej.
Zapraszamy na sprawdzoną depilację laserową, pozostałe zabiegi laserowe, zabiegi na twarz i ciało, makijaż permanentny.

© 2024 Piccola Stella, Rzeszów, ul. Lisa Kuli 7, tel. 17 740 40 41

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies.

Zamknij komunikat